Domov pro seniory Centrin CZ s.r.o. ve Zruči nad Sázavou je vybaven vlastní kuchyní, ve které se uživatelům připravuje strava v souladu se zásadami zdravé výživy, klademe důraz na pestrost ve složení stravy a zejména na pitný režim.

Domov zajišťuje celodenní stravování odpovídající věku, zásadám racionální výživy a potřebám dietního stravování, v rozsahu 5 jídel - snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře + 2. večeře u příslušných dietních režimů. Denně mají uživatelé na výběr ze dvou až čtyř variant jídel k obědu včetně výběru příloh. Výběr ke snídani a večeři je 2x - 3x týdně. Po celý den je uživatelům v jídelně k dispozici čerstvý čaj, džus, voda se sirupem, voda s scitronem a voda, která je též ve výdejnících vody na obytných patrech. V nabídce jsou též v rámci pitného režimu mléčné nápoje.

Jsou připravovány diety - racionální, žlučníková, diabetická a šetřící. Též připravujeme vegetariánskou stravu. Na doporučení lékaře vyhovujeme i speciálním požadavkům např. dieta neslaná, redukční, apod.

Strava je podávána ve společných jídelnách v prvním patře, v případě nemoci nebo jiných potíží je strava donášena na pokoj v tabletovém systému.

Jídelní lístek sestavuje vedoucí stravovacího úseku, nutriční terapeut a vrchní sestra ve spolupráci s lékařem domova. Na základě doporučení lékaře je možné v rámci možností dietní stravování - dieta diabetická, žlučníková, mletá a mixovaná strava.

   alt  alt   alt

Soubory ke stažení
Download this file (28.-4.12. Z.pdf)Jídelní lístek 28.11.2022 - 4.12.2022[ ][ ]82 kB