Sportovní hry ve Vlašimi 2022

Po dvouleté covidové pauze jsme se opět letos mohli zúčastnit sportovních her v domově pro seniory Vlašim. Ve sportovním klání, kterého se zúčastnilo sedm družstev, a to v pěti disciplínách - vědomostní kvíz, hádání zvuků zvířat, Kimova hra, kuželky a oblíbená ,,šoupaná“ - jsme získali krásné druhé místo, tedy cenné stříbro, za které jsme byli odměněni lahodným koláčem a rozličnými upomínkovými předměty. Naše tříčlenné družstvo bylo nadšeno jak z vlídného přijetí a pestrého programu, tak určitě i z vynikajícího občerstvení, které se celý den podávalo.

1655884173496  IMG 20220614 131644

Šikovné ruce našich seniorů 2022

Letos jsme se také opět po delší pauze mohli zúčastnit soutěže a výstavy Šikovné ruce našich seniorů v Lysé n. Labem. Ocenění jsme sice nedostali, ale naším největším oceněním jsou naši spokojení senioři, kteří výrobky do soutěže s láskou a chutí vyráběli a připravovali. Zúčastnili jsme se nejen části soutěže ,,ruční práce“, ale také ,,literární práce“, kam náš devadesátiletý uživatel p. Lubomír Stavinoha poslal povídku Mých devadesát let.

1655884712205  IMG 20220617 102759

Šikovné ruce našich seniorů 2021

Uživatelky domova Centrin v Unhošti, paní Veronika Fořtová a paní Marie Barcalová, se zúčastnily literární soutěže ŠIKOVNÉ RUCE NAŠICH SENIORŮ 2021. Obě uživatelky dostaly ocenění formou plakety a paní Veronika Fořtová se umístila se svojí básní Víra: „Když ti srdce svírá žal,a ty nevíš kudy dál. Zvedni hlavu, popros boha, ať nedělá z Tebe „vola“. A pak pěkně z plných plic, zařvi klidně do ulic. Naděje je víra, co nikdy neumírá.“ Oběma uživatelkám gratulujeme k úspěchu!

20220104 090543

Miss Panenka Středočeského kraje - senior 2020

V roce 2020 jsme se zapojili do druhého ročníku soutěže „Miss Panenka Středočeského kraje - senior“, kterou pořádá Středočeský kraj společně s Českým výborem pro UNICEF pod záštitou hejtmanky Středočeského kraje Jaroslavy Pokorné Jermanové. Soutěž se shledala s opravdu velkým ohlasem, do soutěže se přihlásilo celkem 160 nádherných panenek. O tom, která z nich je nejhezčí, rozhodovalo hlasování v galerii na facebookových stránkách českého zastoupení UNICEF. Panenka Agnes, jejímž autorem je výtvarný klub DZR Centrin Uhnošť s celkovým počtem 330 hlasů, vyhrála 1.místo!

"Dne 15.12.2020 proběhlo předání ceny pro výtvarný klub DZR Centrin Unhošť. Naše panenka Agnes vyhrála první místo a za to jsme obdrželi výtvarné potřeby. Soutěžilo 160 panenek :-) Panenky byly adoptovány za 600,- Korun, což je cena očkovací vakcíny v rozvojových zemích."

 panenka1    Ceny

Sportovní hry ve Vlašimi 2018

Také letos jsme přijali milé pozvání mezi naše „souputníky“ v Domově pro seniory ve Vlašimi, kde se opět po roce konaly tradiční Sportovní hry. A senioři z domova Centrin ve Zruči nad Sázavou jeli obhájit loňské první místo. Letos jsme získali krásný bronz a nejlépe nám šel vědomostní kvíz. Aby také ne, když pravidelně trénujeme naše mozkové závity!

alt   alt   alt

Senioři mezi námi 2017

V rámci projektu „Senioři mezi námi“ jsme byli osloveni k aktivní spolupráci i s našimi seniory v našem domově ve Zruči nad Sázavou, tedy uživateli sociálních služeb Centrin CZ s.r.o. A tak jsme se bez váhání zapojili a můžeme se pyšnit krásným oceněním za umělecký výtvor na téma „Podzimní dekorace“, jehož autorkou byla paní Blažena Šimková, se svou krásnou přírodní dekorací z dýní, která se umístila mezi prvními dvaceti z celé České republiky oceněných domovů.

alt   alt   alt

Šťastné stáří očima dětí 2018

Letos jsme se již podruhé zúčastnili soutěže „Šťastné stáří očima dětí“, jehož vyhlašovatelem je Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR spolu s MPSV, MŠMT, SMO ČR a RS ČR. Tentokrát jsme v rámci projektu “Babičko, dědečku, vyprávěj“ vytvořili  s dětmi unhošťské MŠ strom života, který zachycuje jednu z aktivit při Dni dětí v zahradě Domova Centrin CZ v Unhošti. Po loňském úspěchu jsme si vystoupili ještě o jednu laťku výš a získali jsme 1.místo v kategorii „Tvoříme společně“. Děkujeme za milé ocenění umělecké poroty a těšíme se na další společná díla a zážitky seniorů a dětí!

alt

Šťastné stáří očima dětí 2017

Na podzim roku 2017 se naše dva domovy zúčastnily 8. ročníku výtvarného projektu  „Šťastné stáří očima dětí“, jehož vyhlašovatelem je Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR spolu s MPSV, MŠMT, SMO ČR a RS ČR. Kalendář "Děti seniorům, senioři dětem 2018", který vznikl v rámci mezigeneračního setkávání uživatelů domova se zvláštním režimem Centrin CZ s.r.o. v Unhošti a dětí základní školy Montessori, se umístil na 2.místě! Keramické dílo "Naše zahrada", které vytvořili uživatelé domova pro seniory Centrin CZ s.r.o. ve Zruči nad Sázavou společně s dětmi z mateřské školky Na Pohoří, se umístilo na 1.místě!

alt  alt  alt  alt

Sportovní hry ve Vlašimi 2017

Dne 7.6.2017 jsme se zúčastnili devátého ročníku Sportovních her Domova pro seniory ve Vlašimi. Tým, který reprezentoval náš domov pro seniory Centrin CZ s.r.o. ze Zruče nad Sázavou, byl složen: pí.Jiřina Kučerová, p. Lubomír Stavinoha a p. Ladislav Krutský. Z celkového počtu sedmi zúčastněných družstev z okolních domovů seniorů se právě naši kandidáti vrátili domů s hrdým pocitem vítězství. Přivezli nám první místo, které bylo okořeněno nejen krásnými věcnými cenami, kde hlavní roli sehrál slaný dort a další věcné dary v podobě upomínkových a dekorativních předmětů.

alt  alt

Jedeme v tom společně 2017

Dne 1.3.2017 byl odstartován velký společný projekt - cesta kolem světa na rotopedech. Organizátor Mgr. Jan Vavřík - ředitel Domova pro seniory Vrbno, Domov seniorských soutěží Jedeme v tom společně - Virtuální univerzita a Letní olympijské hry. Celý projekt zaštiťovala paní Ivana Zemanová, manželka prezidenta republiky. Výchozí stanicí byl náš domov Centrin CZ ve Zruči nad Sázavou a cílem najet během dvou měsíců tisíc kilometrů, tedy vzdálenost až do Paříže. Do projektu bylo zapojeno kolem 50 zařízení z celé České republiky, i ze Slovenska, a protože byl celý projekt podporován také prostřednictvím programu Skype, bylo možné se vzájemně ve svém snažení podporovat i na dálku. A šlo to víc než snadno, protože nás motivovali i sponzoři svými dary pro zdárný průběh celé akce, a to jak sportovními oděvy, láhvemi pro dodržování pitného režimu a dalšími pomůckami. Vrcholem pro nás bylo ocenění za krásné barevné čtvrtky. Dále se naše zařízení umístilo celkově na 8. místě na odjeté km, v den finále uživatelé dojeli na 9. místě. Náš nejlepší senior - Ladislav Krutský - najel 941 km a tím se umístil na 9. místě.

alt  alt  alt

Senioři mezi námi 2016

V rámci projektu „Senioři mezi námi“ jsme byli osloveni k aktivní spolupráci i s našimi seniory v našem domově ve Zruči nad Sázavou, tedy uživateli sociálních služeb Centrin CZ s.r.o. A tak jsme se bez váhání zapojili, a to především aktivizační oddělení našeho domova. Můžeme se pyšnit krásným oceněním za umělecký výtvor na téma „Podzimní dekorace“, jehož autorkou byla paní Jaroslava Toušková, se svými krásnými dýňovými svícny, která se umístila mezi prvními dvaceti z celé České republiky oceněných domovů. „Víte, já sem chodím ráda, jsem ráda, že to tu je a že se můžeme zapojit. Sedět celé dny na pokojích, to není nic pro mě, člověku je smutno. Takhle se může cítit potřebný a užitečný,“ říká sama paní Jaroslava Toušková a vystihuje tak podstatu naší práce – cítit se potřebný, užitečný a někam patřit. Co víc si člověk může přát?

alt  alt  alt

Senior roku 2016

Protože se snažíme v našem domově ve Zruči nad Sázavou podporovat aktivní stáří našich uživatelů, zapojili jsme se v letošním roce do projektu Senior roku – akce, kterou zaštiťuje Nadace Charty 77, a to v rámci projektu Senzační senioři. Ke spolupráci jsme oslovili dalšího našeho uživatele, bývalého vojáka z povolání, pana Lubomíra Stavinohu, který se v prosinci bude mít krásné životní jubileum – 85 let. A čemu se i přes svůj úctyhodný věk věnuje? Nejraději malování a modelování, a tak nám pomáhá zároveň svou zálibou zvelebovat náš domov. A to jak nástěnnými malbami, tak i obrazy či sochami z keramické hlíny. A k tomu si pouští „staré fláky“ z padesátých a šedesátých let, ale třeba i ruské melodie, nebo Jožku Černého. „Umění povznáší. Když maluji, rád si k tomu pustím hudbu. A když začne zpívat Jožka Černý, já si u toho představím českou a moravskou krajinu, tak to vždycky zaslzím…“ Je to zkrátka patriot, který je hrdý nejen na svou vlast, ale dokáže ocenit i krásno. Jde o člověka na správném místě.

alt  alt  alt

Šikovné ruce našich seniorů 2016

Rok se s rokem sešel a my jsme opět výrobky, na kterých naši senioři pracovali po celý rok, zaslali na výstavu Šikovné ruce do Lysé nad Labem. Ocenění v soutěžním ročníku 2016 získala paní Holínská a paní Obšilová z DS Zruč nad Sázavou. Jedná se opravdu o velký úspěch našich seniorů, neboť bylo vyhlášeno pouze deset cen. Soutěže se zúčastnili senioři z celé naší republiky a tentokrát i z Německa. Byly k vidění opravdu profesionální díla, ale i výrobky na kterých bylo na první pohled vidět, že je senioři dělají s nadšením. Oběma dámám srdečně gratulujeme!

alt

Senioři mezi námi 2015

Ocenění za podzimní dekoraci z dýně získala v listopadu 2015 uživatelka domova se zvláštním režimem Centrin CZ s.r.o. v Unhošti. Paní Miloslava Denková získala ocenění za svou práci, vyrobila veselou podzimní ozdobu a ozvláštnila dekorační dýně. Tykvím podtrhla familiérní vzhled! Zářivé oči a úsměvy mají dýně její zásluhou.

alt

Senior roku 2015

Cenu „Senior roku“ vyhlásila Nadace Charty 77 v rámci svého projektu Senzační senioři. Cílem je podpora seniorů jako významné části naší společnosti a zdůraznění jejich výjimečných výkonů, počinů a prací. Paní Věra Žáčková je uživatelkou domova se zvláštním režimem Centrin CZ s.r.o. v Unhošti a byla nominována mezi finalisty. Gratulujeme!

alt

Šikovné ruce našich seniorů 2015

Soutěže se zúčastnilo více než 1000 seniorů z celé ČR a porota měla velmi náročnou úlohu vybrat 30 nejlepších výrobků. Nejvíce se kladl důraz na nápad a inspiraci při aktivizaci seniorů. Mezi 30 nejlepšími pracemi byla oceněna kašírovaná maska paní  Masárové z DZR Unhošť a plastické obrazy paní Holinské z DS Zruč nad Sázavou. Obrazy byly vytvořeny za pomoci korálků, cupaniny a kusů látky, poté přetřeny latexem a znovu pomalované barvou tak, aby nabyly impozantních rozměrů, tvarů, barev a plasticity, čímž se staly nejen jedinečnými a zvláštními, ale třeba i vhodným poznávacím doplňkem pro nevidomé, kteří se řídí zejména svým citem a hmatem.

alt alt alt

Karuzošou pro starší  a pokročilé 2013

V pondělí  3. června 2013 se od 8 do 14 hodin uskutečnil v hotelu Fabrika v Humpolci již 2. ročník soutěžního a společenského setkání seniorů pod názvem Karuzošou pro starší a pokročilé. Soutěže se účastnilo 6 domovů pro seniory. Po pěvecké soutěži proběhl oběd a poté koncert dechové hudby Vysočinka. Náš domov se umístil na krásném 3. místě!

alt   alt

Dílo - logo společnosti Dentimed ročník 2013

Náš projekt „Maják jistoty v oceánu čistoty“, jehož tvůrcem byl celý kolektiv seniorů z domova se zvláštním režimem Centrin Unhošť, postoupil z 50 zaslaných návrhů do druhého kola mezi 30 nejlepších děl, kde získal od široké veřejnosti 145 hlasů a obsadil tak krásné 10. místo!


Soutěž Dentimed

Domov plný života ročník 2012

Účelem soutěže je vyzvednout mimořádné programy nebo vytvořená díla, které jsou výsledkem nebo přispívají k znovuzapojování seniorů do různých aktivit života. V kategorii volnočasových aktivit seniorů - výrobky z plastu - PET ART získala 1. místo práce "Komár Opršálek" paní Marty Kryskivové z domova se zvláštním režimem Centrin Unhošť!

alt vítězný komár

Vernisáž akad. malíře Ladislava Hojného 2013

Soutěž ve verbálně vizuální soutěži o cenu Kurýrní kresba ze 17.04.2007 vyhrál tým seniorů z domova se zvláštním režimem Centrin Unhošť ve složení Antar Čedík, Jiří Drábek, Ludvík Šťastný, Eva Vajdlová.