Čítárna

Čítárna se nachází ve 2. patře objektu, uživatelům a personálu je k dispozici každý den. K dispozici je přes mnoho knih různých žánrů, od životopisů přes romány, detektivky, naučnou literaturu (atlasy, encyklopedie), prózu, cestopisy až po zamilované romány pro ženy a pohádky a poezii. Knihy si můžou uživatelé vybrat sami v čítárně, nebo jim je sociální pracovnice či aktivizační pracovníci na jejich požádání přinesou.

Drobný prodej

Na recepci domova je zajištěn drobný prodej balených potravin, cukrovinek, kávy,  chlazených i teplých nápojů a drogerie. Recepce je otevřena celý týden, 12 hodin denně, uživatelé domova si kdykoliv mohou zakoupit něco dobrého na zub. Sortiment se s určitou časovou posloupností obměňuje a reflektuje vždy aktuální přání uživatelů.

Nákupy uživatelům

Jednou týdně zabezpečují aktivizační pracovníci specifické nákupy dle individuálních potřeb a přání uživatelů. Nenašli jste, co jste potřebovali, v sortimentu drobného prodeje na recepci? Nevadí, Vaše potřeby naplníme tímto způsobem a cokoliv z města doručíme až na Váš pokoj, pokud si to tak budete přát.

Doplňkový prodej na pokoje

Aktivizační pracovníci nabízí a rozvážejí zboží, které je dostupné v recepci domova, aby si též uživatelé se sníženou pohyblivostí mohli zakoupit dle libosti něco dobrého na zub. Každý den od pondělí do pátku je tímto způsobem obsloužené jedno patro či pavilon B.

Poštovní služby

Stačí zanechat dopis k odeslání na recepci, ostatní zajistí náš vstřícný personál! Postaráme se o včasné odeslání dopisu po České republice, i do zahraničí. Známky a pohledy jsou dostupné k zakoupení na recepci.

Duchovní služby

Duchovní péče je zajišťována pravidelnými bohoslužbami, obvykle jednou za 14 dní. Pan jáhen Mgr. Ing. Václav Slavíček se může dostavit i na přání jednotlivce. Obvykle je také informován, pokud je věřící uživatel v hospitalizaci, nebo ve velmi špatném zdravotním stavu, aby mu mohl poskytnout svátost nemocných nebo i poslední pomazání.

Kadeřnictví a holičství

Kadeřnictví a holičství je služba, kterou si uživatelé sami platí. Ceny jsou však „lidové“ a paní kadeřnice Růžena Kučabová je velice milá a šikovná. Kadeřnictví lze navštívit jednou za 14 dní na základně předchozího objednání. Objednávky je možné učinit na recepci, na vše dohlíží sociální pracovnice.

Pedikúra

Pedikúra je zvlášť placenou službou, kterou si uživatelé hradí sami, také však velmi levnou. Paní pedikérka Karolína Pavlovsková provádí služby jednou týdně dle objednávek. Objednat se uživatel může na recepci, a to osobně, dle přání rodinného příslušníka, popřípadě s doporučením pečovatelského personálu, přičemž na vše dohlíží sociální pracovnice.

Masáže

Tuto službu si v případě zájmu uživatelé hradí sami. Paní masérka Bc. Jindřiška Secká Pátková dochází do domova 1x za 14 dní a službu dle objednávek provádí přímo na pokoji.

 alt  alt