Ježíškova vnoučata 2022

Zruč nad Sázavou - Ježíškova vnoučata – tento název projektu, který je už natolik známý a rozšířený mezi lidmi, je opravdu trefný. Máme radost, že se můžeme každoročně zapojovat do této akce a nejen dopřávat osamělým seniorům dárečky, ale také navazovat další vztahy, přátelství. Letos bylo možné již, na rozdíl od let minulých, covidových, předávat dárky osobně, i přesto přišla většina poštou v balíčcích, což vůbec nevadí, protože jsme dárcům - odesílatelům velmi rádi zprostředkovali opět zpětnou vazbu – z každého předání jsme zasílali fotku a poděkování za zaslaný dárek. A ti, kteří dorazili osobně, určitě nelitovali. Setkání tváří v tvář jim rozhodně zanechalo v srdcích památku, vzpomínku na setkání s lidmi, kteří jsou tak vděčni za každé slovo, úsměv, pohlazení. A co jsme si letos přáli? Převažovaly dobroty, kafíčko, oblečení, ale kromě toho se objevily praktické věci jako např. náramkové hodinky, akvarelové pastelky, nerezový termohrnek, puzzle atd. Společná přání pak byla např. různé společenské hry, hlavolamy, padák pro motoriku, mlýnek na pletení, vystoupení kouzelníka nebo břišních tanečnic. Některá ještě nebyla realizována, ale jsou přislíbena. A opět se nám podařilo získat na nějakou dobu pronájem virtuálních brýlí Kaleido – z tohoto přání máme také velkou radost, protože se nám na něj složili žáci s rodiči ze ZŠ a těšíme se, že navážeme minimálně písemný, možná video kontakt s nimi, abychom jim mohli poděkovat. A toto přání nám chtějí splnit i další dárci, a to přímo zakoupením virtuálních brýlí – štědrost dárců je obrovská a jsme šťastni, že stále mezi lidmi vítězí dobro nad zlem. Děkujeme!

1670570404342  1671115617424 

Unhošť - Projekt Ježíškova vnoučata i v tomto roce pomohl splnit několika uživatelům z našeho zařízení osobní vánoční přání. Podařilo se zorganizovat i dvě společná milá setkání, při kterých dárci osobně navštívili Centrin v Unhošti. První dárky byly pro paní Arnoštku a Jarmilku, vánoční deka s polštářkem a soubor deskových her. Pan Jaromír byl obdarován velkým potravinovým košem. Obě setkání proběhla ve velmi vstřícné sváteční atmosféře, která upřímně potěšila naše uživatele, ale i samotné dárce. Projekt Ježíškova vnoučata vnímáme jako velmi prospěšný. Jakýkoli dárek, pomoc, zážitek, ale i pomyslné pohlazení seniora, který již nemá svou rodinu, způsobí velkou radost a uvědomění si, že na světě není sám.

received 497709955677508  received 892690178815657 

Praha - V roce 2022 se naše organizace Centrin CZ s.r.o. zapojila do projektu Ježíškova vnoučata. Konkrétně za domov v Praze to byla paní Dagmar a paní Božena. Každá z dam si přála něco jiného. Jedna předplatné časopisu, jelikož moc ráda čte a druhá kosmetický balíček, protože o sebe dbá. Ježíškova vnoučata fungují skvěle a uživatelkám dárečky udělaly velkou radost. Tímto bychom chtěli poděkovat projektu Ježíškova vnoučata, Českému rozhlasu a hlavně dárcům.

foto Boženka JV  image001  jeziskova vnoucata stromeckov