Ježíškova vnoučata 2021

Unhošť - Utíká to jako voda a za námi je další ročník úžasného projektu Ježíškova vnoučata, do kterého jsme se opět zapojili. I naši uživatelé vnímají události posledních dvou let ovlivněných koronavirem, a tak jsou jejich přání čím dál tímskromnější. Většinou se jednalo o dárkové balíčky plné sladkých nebo slaných dobrot. Nechyběla ovšem ani kosmetika či předplatné oblíbeného časopisu. Z celého srdce děkujeme Českému rozhlasu za tento krásný projekt, který dělá radost seniorům, kterým nemůže přání splnit vlastní rodina - ať z toho důvodu, že už žádnou nemají a nebo že jsou bez prostředků. Ten radostný úsměv a slzy štěstí z maličkostí mluví za vše.

IMG 20211226 WA0002    IMG 20211221 104545

Zruč nad Sázavou - Tak jako pár let zpátky, i letos jsme se zapojili do projektu, který je již tak známý po celé naší republice, že i naši uživatelé již při vyslovení jeho názvu vědí, že Ježíškova vnoučata mají krásný účel – obdarovávat na Vánoce i ty, kteří zůstali v nemoci a ve stáří sami, bez rodiny a nebo jejichž rodiny nemají možnost je obdarovat. Stejně jako loni, tak i letos nám bohužel proticovidová opatření neumožnila osobní předávání od dárců, takže balíčky přicházely postupně různými zásilkovými službami či je dárci předávali pracovníkům recepce. Díky nim jsme měli možnost my, zaměstnanci aktivizačního oddělení domova, zažít ty krásné chvíle plné emocí při předávání a opravdu hodně jsme se snažili je dobře zaznamenat a poté dárcům emailem předat. Rozdali jsme tak spoustu balíčků, ať už s kosmetikou či sladkostmi, spoustu krásného oblečení i obuvi, knih, ale také dražší dárky jako např. notebook, tablet, mobil, stříbrný řetízek. Obdarováni byli naši uživatelé i skupinově, a proto na terapii pečení máme nová vykrajovátka na těsto, na pracovní terapii máme nové vyšívací předlohy, můžeme si zahrát nové společenské stolní hry, zažili jsme krásný klavírní koncert a čeká nás společná zabijačka. Celý rok si také budeme užívat virtuálního cestování s brýlemi Kaleido, které nám předplatila nadace Českého rozhlasu u stejnojmenné organizace. Co více dodat? Snad jen, že doufáme společně, jak my i dárci, že příští Vánoce již budou bezcovidové a bez různých opatření, aby obě strany mohly navázat společný kontakt, případně nová přátelství.

IMG 20211125 112843  IMG 20211222 143810  IMG 20211222 144703

Praha - Taktéž v roce 2021 se náš pražský domov aktivně zapojil do projektu „Ježíškova vnoučata". Na rozdíl od minulého roku byly umožněny i osobní návštěvy dárců, kteří se prokázali dokončeným očkováním, a to velice potěšilo samotné dárce i naše uživatele! Mezi individuální přání patřil např. velký plyšový medvěd pro paní Květušku, pokojová kytička pro paní Alenku, kniha s kreslenými vtipy pro paní Marušku či kosmetický balíček pro paní Dášu. Ani ostatní uživatelé ale nebyli nijak ochuzeni a obdrželi kolektivní dárky v podobě rehabilitačních cyklistických šlapadel či společenských her na posílení kognitivních funkcí a jemné motoriky prstů. Velké oblibě se taktéž těšil kolektivní zážitkový dárek v podobě návštěvy kocourka Davídka v rámci felinoterapie (ZOO terapie s kočkou).

IMG 20211202 103624  IMG 20211209 154748  IMG 20211217 153929