Ježíškova vnoučata 2020

Poděkování z Domova Centrin ve Zruči nad Sázavou

Letošní ročník projektu Ježíškových vnoučat byl výjimečný tím, že nebylo možné, aby dárci osobně obdarované navštívili. Přesto je nutno říci, že byl velmi úspěšný. Výběr dárků byl opět pestrý... Sladkosti, kompoty, čaje,oblečení, boty, deky, polštáře, drogerie, pokojové květiny, předplatné časopisů,knihy, vitamíny, ale i dražší věci jako varná konvice, fén, televize. Dámy si letos přály i nějakou tu parádu jako stříbrný přívěsek nebo náušnice. Pánové si zase společně přáli tablet, se kterým se postupně pomalu seznamují; dárci jim na něj nahráli e-knihy a vřelý pozdrav k Vánocům. Společně ještě čekáme na kouzelnické vystoupení, které by mělo proběhnout ihned, jak bude možné hromadné slučování a sama Nadace Českého rozhlasu si vzala za úkol sehnat pro naše uživatele virtuální brýle, které jsme měli zapůjčeny a velmi se nám líbily. Většina dárců dostala jako poděkování fotky z předávání svých dárků a věřím, že to pro ně byla dostatečná náhrada za neumožnění osobního setkání.

 IMG 20201216 141915   IMG 20201216 153625   IMG 20201216 153655

Poděkování z Domova Centrin v Praze

Bohulibého projektu „Ježíškova vnoučata“ jsme se zúčastnili i v roce 2020. Vzhledem k probíhající koronavirové pandemii a nutnému zákazu vycházek a návštěv byli dárci i obdarovaní bohužel ochuzeni o osobní setkání při předání dárků a přišli tak o ten nejdojemnější zážitek, který k vánočnímu času bezesporu patří. Vzhledem k okolnostem si tak většina uživatelů přála věcné dárky a jejich škála byla velice široká (kosmetické balíčky, náramkové hodinky, CD s koledami, svetry, bačkůrky, knížky, dárkové koše se sladkostmi a mnoho dalších). Asi největší překvapení zažil pan Petr, jemuž se splnilo přání v podobě nového invalidního vozíku. Coby alespoň malá náplast za nemožnost osobního setkání byly Ježíškovým vnoučatům odeslány fotografie z předání a vyřízen srdečný pozdrav a poděkování od našich uživatelů. Věříme, že příští ročník již nebude provázen žádným omezením a že rovněž dostanou příležitost i dárky v podobě zážitků!

IMG E2846   IMG 2984   IMG 2827

Poděkování z Domova Centrin v Unhošti

Rok 2020 byl poznamenán především covidovou situací, která zanechala šrámy na každém z nás. O to důležitější roli hrála v tomto roce Ježíškova vnoučata, která potěšila seniory v celé České republice, a to vše i přes tuto nešťastnou dobu, kdy byly zakázány návštěvy a vlastně celkově tato doba působila negativně na psychiku. Jako obvykle, mezi nejčastější přání našich uživatelů se řadily hebké deky, pohodlné polštáře, pěkné kousky do šatníku a samozřejmě kosmetika. Dále se v seznamu objevila i elektronika, šperk, nebo třeba nová dýmka do sbírky :-) Mezi nejzajímavější přání potom bezpochyby patří přání paní Emílie, která touží po návštěvě filmových ateliérů na Barrandově, kde by mohla potkat i nějakou známou osobnost. Toto přání se jí splní hned, jak dovolí nařízení vlády.

IMG 20201229 WA0038   IMG 20201229 WA0050   IMG 20201229 WA0094

Uživatelé zařízení Centrin v Unhošti se v rámci zahrádkářského klubu účastnili soutěže o imobilní zahrádku. Mobilní zahrádky umožňují velmi snadný přístup k rostlinám. Jsou navržené tak, aby u ní lidé na vozíčku nebo na židlích mohli pohodlně sedět, zahrádku lze přemisťovat díky čtyřem kolečkům dle potřeby. A tak i v zimním období se paní Helenka, v této nelehké době a mimo zahrádkářský kroužek, stará o bylinkový záhonek v zimní zahradě domova Centrin v Unhošti a moc jí tato činnost těší. Báseň, se kterou naši uživatelé vyhráli: „Dědečci i babičky, sázejí zde kytičky. Senioři z Centrinu, každý má svou bylinu. Slunce svítí, včelky bzučí, v domově se zahradničí.“ Děkujeme Nadačnímu fondu Českého rozhlasu a sbírce od Ježíškových vnoučat!

DSC06035  DSC06983  DSC07859

image001   jeziskova vnoucata stromeckov