NÁVŠTĚVY V DOMOVECH CENTRIN

Vážení rodinní příslušníci,

dle nařízení vlády se od soboty 05.12.2020 povoluje vstup návštěv do prostor zařízení sociálních služeb. Podmínkou je dodržování přísných preventivních opatření! V současné situaci nastavujeme níže uvedená pravidla pro návštěvy, která mohou být operativně měněna. Základním opatřením je, že se návštěva musí prokázat negativním testem na COVID-19. Test na COVID-19 si návštěva zajišťuje sama návštěvou odběrového místa. Seznam odběrových míst je možné nalézt na tomto odkazu: https://koronavirus.mzcr.cz/seznam-odberovych-center/. Test nesmí být starší 48h. Též je možné prokázat se dokladem, že jste prodělali onemocnění Covid-19, ne starší 90 dnů.

Od 21.12.2020 bude v zařízení v Unhošti probíhat testování návštěv. Testování je zdarma a v předem domluvený termín. Objednávat se na testování a následnou návštěvu můžete v pracovní dny u vrchní sestry - 770131392. Návštěvy jsou možné od 9h do 11h a od 13h do 18h.

Návštěvy budou primárně probíhat na základě předem domluveného objednání, v délce návštěvy max. 30 minut, v návštěvních hodinách od 13.00 do 18.00 hod, a to každý den. Návštěva bude probíhat ve vyhrazených prostorách a za přítomnosti max. počtu 3 osob, které budou muset mít povinně při každé návštěvě vždy nový nepoužitý respirátor třídy FFP2 nebo KN95! Preferujeme předchozí domluvu ohledně času návštěvy, jinak Vám ji nejsme schopni s ohledem na provozní možnosti garantovat. Tedy prosíme kontaktujte nás s předstihem! 

Objednání návštěv provádějte na níže uvedených telefonních číslech:

Unhošť: Bc. Pavlína Vohánková - 725 928 495
Praha: Vladimíra Olšarová, DiS. - 725 346 291
Zruč: recepce - 724 372 115

Prosíme o respektování nastaveného systému.
Děkujeme za pochopení.
Tým pracovníků DS/ DZR Centrin CZ

Dětská skupina v Unhošti a ve Zruči nad Sázavou

Otevřeli jsme dětskou skupinu Mlýnek v Unhošti a dětskou skupinu Korunka ve Zruči nad Sázavou. Naše certifikované chůvy se postarají o Vaše děti ve věku od 1 roku do 6 let, zatímco Vy můžete v klidu pracovat. Přijďte se podívat do našich prostor, a to kdykoliv po telefonické domluvě. Více informací: ZDE

alt

Energii lékařům

"Energii lékařům je parta dobrovolníků, kteří se rozhodli pomoci zdravotníkům. Schází se ve skladu, kde na ně čekají stovky krabic. Každý týden připravují balíčky, aby mohly další den odjet za zdravotníky po celém Česku." I my, zdravotníci a pečovatelé v domoech Centrin děkujeme za balíčky s mixem tyčinek, oříšků, sušeného ovoce a dalších funkčních/nutričně hodnotných potravin!

cukrovi1 

Režisér František Filip

Zruč nad Sázavou, 13.01.2021 - Tento týden jsme si připomněli nedávný skon významné české režisérské osobnosti, pana Františka Filipa, který 26.prosince oslavil krásné životní jubileum, devadesát let, avšak,9.ledna 2021 podlehl Covidu 19. Při společné besedě (samozřejmě, za přísných protiepidemických opatření, v komorním počtu) jsme si připomněli nejen jeho soukromý život, ale především jeho bohatou filmovou, televizní a dramatickou tvorbu, kam patří třeba Cirkus Humberto, Tři chlapi v chalupě, Byl jednou jeden dům, Chalupáři či třeba televizní inscenace Nezralé maliny nebo Zámek v Čechách, v neposlední řadě pak Ikarův pád či Tažní ptáci. Nezralé maliny jsme si připomněli v rámci filmového klubu a pokochali se tak nejen režisérským uměním Františka Filipa, ale i hereckými výkony Ladislava Peška, Otty Sklenčky či Miloše Nedbala – tří starých kamarádů, kteří se sešli, aby si připomněli, jak v mládí společně muzicírovali a také zavzpomínali na své lásky i charakterové vlastnosti, které je celým životem provázeli. Přesto, jak velkou osobností František Filip byl, vždy zůstal skromný, pokorný a odevzdaný svému povolání, které se mu stalo posláním a do kterého vkládal především své srdce a duši. Fotografie: ZDE